Juttudest

Vahel tundub, et elu mida ma elan on liiga väike, igav ja kitsas. Vahel tundub sellisena kogu maailm, millesse ma sündinud olen.  Jutud on selle jaoks, et seda kitsikust viivuks unustada, oma elu ja maailma avardada, mõeldes juurde kõik selle, mis reaalsusest puudu on.

Te ütlete, et oma elu saab alati huvitavaks teha. Mina astungi siin esimese sammu – üritades seda huvitavaks mõelda ehk unistada; mõnel on rohkem jõudu, võimeid ja oskusi – eks noile jää võimalus reaalsust ulmelisemaks muuta.

* * *

“Isiliku Avaruse” alla liigituvad jutud on ühe ränduri  päevik tema seiklustest ja sisemisest (kahe)kõnest iseendaga. Ühise nimetaja “Taevast ülevalt” alla koonduvad lood, mis tegelevad muuhulgas usu pimeda poolega. Silt “Kaugemalt” seob enda alla jutte, mis ei leia aset siin ja praegu. Võib öelda et kõigil neil teemadel on teatud kerge ebamaisuse maik. “Ümberringi” koondab endas jutte, mille ajendiks on mind ühel või teisel hetkel ümbritsev ilm.  Neil on reaalsusega otsesem side.

Tähistus “kirjutajate kommuun” viitab tavaliselt lugudele, mis on kirjutatud tingituna sellel leheküljel toimuvast.

* * *

Niipalju veel,  et kui sul, hea lugeja, tekib soov mõnda siinavaldatud juttudest mingil moel kasutada, siis ole hea ja võta minuga enne ühendust. Parim viis selleks on siia lehele kommentaar jätta – siis saame omavahel kokku leppida. Need ulmad siin on osake minust ja seetõttu suhtun ma autorlusse üsna tõsiselt.

Jan Alver

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: