Juttudest

Vahel tundub, et elu mida ma elan on liiga väike, igav ja kitsas. Vahel tundub sellisena kogu maailm, millesse ma sündinud olen.  Jutud on selle jaoks, et seda kitsikust viivuks unustada, oma elu ja maailma avardada, mõeldes juurde kõik selle, mis reaalsusest puudu on.

Te ütlete, et oma elu saab alati huvitavaks teha. Mina astungi siin esimese sammu – üritades seda huvitavaks mõelda ehk unistada; mõnel on rohkem jõudu, võimeid ja oskusi – eks noile jää võimalus reaalsust ulmelisemaks muuta.

* * *

“Isiliku Avaruse” alla liigituvad jutud on ühe ränduri  päevik tema seiklustest ja sisemisest (kahe)kõnest iseendaga. Ühise nimetaja “Taevast ülevalt” alla koonduvad lood, mis tegelevad muuhulgas usu pimeda poolega. Silt “Kaugemalt” seob enda alla jutte, mis ei leia aset siin ja praegu. Võib öelda et kõigil neil teemadel on teatud kerge ebamaisuse maik. “Ümberringi” koondab endas jutte, mille ajendiks on mind ühel või teisel hetkel ümbritsev ilm.  Neil on reaalsusega otsesem side.

Tähistus “kirjutajate kommuun” viitab tavaliselt lugudele, mis on kirjutatud tingituna sellel leheküljel toimuvast.

* * *

Niipalju veel,  et kui sul, hea lugeja, tekib soov mõnda siinavaldatud juttudest mingil moel kasutada, siis ole hea ja võta minuga enne ühendust. Parim viis selleks on siia lehele kommentaar jätta – siis saame omavahel kokku leppida. Need ulmad siin on osake minust ja seetõttu suhtun ma autorlusse üsna tõsiselt.

Jan Alver

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: